Dziś kilka słów na temat jednej z najnowszych form leasingu operacyjnego – leasingu ALL INCLUSIVE. Nazwę zaczerpnięto oczywiście z nomenklatury turystycznej – z popularnych wyjazdów urlopowych zawierających w cenie wszystkie świadczenia. Na czym polega leasing ALL INCLUSIVE? Zapraszamy do lektury.

O tym, że leasing operacyjny niesie ze sobą wiele korzyści dla przedsiębiorców pisaliśmy w poprzednich artykułach. Dziś nieco więcej o jednej z najnowszych form leasingu – leasingu ALL INCLUSIVE.
Leasing ALL INCLUSIVE jest odmianą leasingu operacyjnego, niesie ze sobą więc wszystkie korzyści tego rodzaju leasingu (korzyści podatkowe, wysoką dostępność, przyjazne formalności i atrakcyjne ceny). Dodatkowo, w ramach leasingu ALL INCLUSIVE, miesięczne raty obejmują koszty ubezpieczenia oraz pełnej obsługi serwisowej samochodu – przeglądy okresowe, części zamienne, czynności obsługowo-naprawcze,
a nawet  koszty zakupu, montażu i przechowywania dodatkowych opon (np. zimowych). Krótko mówiąc – poza ratami leasingowymi i serwisowymi wynikającymi z umowy leasingowej przedsiębiorca ponosi jedynie koszty paliwa i płynu do spryskiwaczy ?.
Dzięki takiej formie leasingu użytkownik samochodu z góry zna koszty utrzymania samochodu dzięki czemu nie jest narażony na żadne nieprzewidziane wydatki. Stąd też nazwa ALL INCLUSIVE zaczerpnięta
z popularnych wśród turystów wycieczek których istotą jest korzystanie ze wszystkich dostępnych usług hotelu za z góry ustaloną cenę.
Charakterystyczną cechą leasingu ALL INCLUSIVE jest taka konstrukcja harmonogramu opłat, która zakłada możliwie najwyższy wykup końcowy, oparty na prognozowanej wycenie rynkowej samochodu. W wariancie tym miesięczne raty leasingowe są dużo niższe w porównaniu z tradycyjną kalkulacją leasingu operacyjnego  gdzie wykup końcowy jest założony zazwyczaj na symbolicznym poziomie 1%. Taka konstrukcja leasingu pozwala przedsiębiorcy zatrzymać sporą część gotówki i poprawić płynność finansową firmy.
Zobrazujmy to na konkretnym przykładzie – przedsiębiorca planuje zakup nowego samochodu osobowego Mercedes C-180 kombi o wartości 100.000 zł netto. Opłata wstępna: 10%, okres leasingu: 3 lata, wykup (leasing tradycyjny): 1%

Leasing operacyjny 

tradycyjny

Leasing

ALL INCUSIVE

opłata wstępna netto

10.000,00

10.000,00

rata miesięczna netto

3.077,50

2.179,28

rata zawiera

 

 

 • rata leasingu
 • koszt pełnego ubezpieczenia

 

 

 

 • rata leasingu
 • koszt pełnego ubezpieczenia
 • koszty przeglądów
 • pełny serwis (części i usługi)
 • samochód zastępczy na czas napraw
 • opony zimowe
Obowiązkowy wykup

TAK

NIE

Jak widać z powyższej tabeli różnica w wysokości miesięcznej raty jest znacząca, tym bardziej że rata w leasingu ALL INCLUSIVE obejmuje dużo większy zakres kosztów związanych z utrzymaniem samochodu.
Podsumowując – leasing ALL INCLUSIVE jest atrakcyjną propozycją dla tych przedsiębiorców, którzy:

 • chcą wygodnie i tanio korzystać z nowego samochodu,
 • chcą precyzyjnie znać koszty użytkowania samochodu i nie lubią nieprzewidzianych wydatków z tym związanych
 • nie mają czasu na zajmowanie się serwisem, naprawami, przeglądami itp.
 • po okresie leasingu chcą decydować czy wykupić samochód po cenie rynkowej czy też wymienić go na nowy ?
 • lubią płacić mniej za więcej ?

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem bliższych informacji na temat oferty leasingowej zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią.