testowa2016-10-12T14:30:07+02:00

Październik 2020

COVID-19: żółte i czerwone strefy – wytyczne dla poszczególnych branż

21-10-2020|

Od 10 października br. obowiązują nowe obostrzenia dla poszczególnych branż na terenie tzw. powiatów czerwonych i żółtych. Od 10 października 2020 roku obostrzenia z tzw. stref żółtych zostają rozszerzone na cały kraj. W strefach czerwonych będą obowiązywać jeszcze bardziej restrykcyjne zalecenia. Szczegółowe informacje i różnice w rygorach obowiązujące w obu strefach są dostępne na stronie: www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow. Gastronomia W strefie żółtej w lokalach i ogródkach obowiązuje ograniczenie   jedna osoba na 4 mkw. Klienci muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Natomiast obsługa ma obowiązek ciągłego zakrywania ust i nosa. Dodatkowo w strefie czerwonej działalność gastronomiczną można prowadzić

E-wizyta w ZUS

21-10-2020|

Zakład Ubezpieczeń Społecznych apeluje: załatwiaj sprawy w ZUS bez wychodzenia z domu umawiając się na e-wizytę. Na e-wizytę można umówić się tylko do placówki ZUS, która jest dla właściwa ze względu na miejsce zamieszkania. Będąc płatnikiem składek należy umówić się do ZUS właściwego ze względu na adres prowadzonej firmy. Aktualnie e-wizytę można zrealizować w 7 oddziałach ZUS - w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, ale od 29 października będzie to możliwe we wszystkich 43 oddziałach ZUS. Na e-wizytę można umówić się w dni robocze godzinach 9.00-14.30. Aby zarezerwować wizytę w dogodnym terminie, trzeba wejść na https://e-wizyta.zus.pl/.

Kod GTU nie musi być na fakturach VAT

07-10-2020|

1 października br. weszły w życie przepisy wprowadzające JPK_V7. Jednolite pliki kontrolne wysyłane do skarbówki trzeba teraz oznaczać specjalnymi kodami  GTU (od grup towarów i usług), ale nie ma obowiązku podawania tych kodów na wystawianych przez fakturach.

Go to Top