Za dwa lata zapłacimy podatek od słodkości

2019-12-11T12:16:40+01:00

Wprowadzenie podatku cukrowego przewidziano do końca 2022 roku, ale resort zdrowia chce, by nastąpiło to wcześniej, by pomóc w kształtowaniu dobrych nawyków żywieniowych i walczyć z otyłością, która zwiększa ryzyko chorób nowotworowych.